Chorwacja z Makłowicz w podróży

Chorwacja to miejsce bardzo często odwiedzane przez Polaków. Szacuje się, że około 14% naszych rodaków planujących wakacje za granicą, pojedzie właśnie do tego kraju. Jest to świetny pomysł szczególnie dla rodzin z dziećmi, ponieważ dzięki dość bliskiej odległości (z południa polski to tylko ok 900km) w podróż możemy wybrać się samochodem.

Niestety Chorwacja nie należy do miejsc, gdzie możemy tanio i dobrze zjeść - szczególnie w sezonie turystycznym. Dlatego też, jeśli chcemy trochę zaoszczędzić, dobrym pomysłem, będzie zaopatrzenie się w produkty spożywcze przez wyjazdem z polski. Warto zabrać ze sobą wszystko to co ma długi termin przydatności do spożycia i czemu nie zaszkodzi wysoka temperatura (woda mineralna, makarony, sosy itd) - w Chorwacji za te produkty z pewnością zapłacimy więcej. Pozostałe produkty warto kupić w Lidlu - jest to najtańsza sieć sklepów spożwczych w tym kraju

Jeśli jednak chcemy popróbować lokalnych specjałów to czeka nas nielada wyzwanie - musimy wybrać restaurację spośród wielu podobnych, nie mając pod ręką praktycznie żadnej rekomendacji (za wyjątkiem naganiacza z danego lokalu). W takiej sytuacji z pomocą przychodzi nam Robert Makłowicz, który w serii "Makłowicz w podróży", sprawdził, które miejsca warto odwiedzić i co zjeść, aby nasze wakacje zaliczyć do naprawdę udanych.

List miejsc, w podziale na odcinki, które odwiedził w tej serii "Makłowicz w podróży"