Booking.com

Jak dotrzeć do Barcelony?

Skrzydło samolotu pasażerskiego

Z Polski do Barcelony najlepiej dotrzeć drogą powietrzną. Do miasta oraz w jego okolice lata spora część linii obsługujących loty z Polski. Lądowanie zwykle ma miejsce na:

  • El-Prat – głównym lotnisku Barcelony (można tu dolecieć liniami: Wizzair, Lufthansa, LOT, Swiss),
  • Girona – lotnisko położona ok. 100 km od Barcelony (tu lądują samoloty Ryanair).

Lotnisko El-Prat

Główne lotnisko Barcelony znajduje się około 10 kilometrów od miasta. Obsługuje loty międzynarodowe (w tym międzykontynentalne np. wiele tanich lotów do Ameryki Południowej). Na lotnisku znajduje się punkt informacji turystycznej (gdzie można dostać darmowe mapki Barcelony), przechowalnia bagażu, a także wiele sklepów (np. Zara czy sklep kibica FC Barcelony).

Dojazd do Barcelony z lotniska El-Prat:

  • Autobus przewoźnika „Aerobus”odjeżdżający z terminala T1 lub T2. Kursuje co 5-10 minut w zależności od pory dnia, w godz. 5 - 23. Dokładny rozkład najlepiej sprawdzić na stronie przewoźnika: www.aerobusbcn.com. Bilet w jedną stronę kosztuje 5,90 euro, w obie 10,20 euro (powrót musi nastąpić w ciągu 15 dni od daty zakupu biletu). Autobus dowiezie nas na Plaza Catalunya.
  • Pociąg. Startuje ze stacji kolejowej, na którą można dostać się bezpłatnym autobusem transferowym prosto z terminalu T1. Jeśli jesteśmy na terminalu T2 wystarczy, że pójdziemy według znaków na stację kolejową. Pociąg lini R2 Nord zatrzymuje się na stacjach Sants – Passeig de Gracia – El Clot, i dalej jedzie aż do stacji Massanet-Massanas. (w drogę powrotną wsiadamy na jednej z tych stacji do pociągu ze znakiem Aeroporto). Cena biletu: 3,90 euro.

Lotnisko Girona

Lotnisko obsługuje głównie tanie linie lotnicze (np. Wizzair) oraz loty czarterowe. Położone jest ok. 100 km od Barcelony, pod miastem Girona.

Dojazd do Barcelony z lotniska Girona:

  • Autobus linii „Barcelona Bus”. Bilet w jedną stronę kosztuje 13 euro, w dwie: 22 euro (powrót musi nastąpić w ciągu 30 dni od dnia zakupu biletu). Podróż trwa ok. 90 min. Autobusy jeżdżą nieregularnie, między 7-21. Dojeżdżają do terminala Barcelona Nord (obok Parku Ciutadella i stacji metra Arc de Triomf). Dokładne godziny odjazdu możemy sprawdzić na stronie: www.barcelonabus.com.
  • Pociąg (transport sugerowany jedynie w sytuacji, gdy aktualnie nie odjeżdża żaden autobus). Z lotniska jedziemy autobusem do stacji kolejowej Girona – bilet: ok. 3 euro. Przejazd do Barcelony zajmuje od około godziny i 10 min. (w zależności od klasy pociągu). Bilet kosztuje 8 - 11 euro. Pociąg dojeżdża do stacji Barcelona-Sants.