Booking.com

5 darmowych atrakcji turystycznych w Barcelonie

Szyldu targu Mercado da Boqueria w Barcelonie

Dla wielu z nas jasne jest, że zwiedzanie Barcelony to ogromny wydatek. Oczywiście, w wielu przypadkach musimy zapłacić za bilet wstępu. Jest jednak kilka miejsc sławnych i klimatycznych, które możemy zobaczyć całkowicie za darmo!

5 darmowych atrakcji turystycznych w Barcelonie:

 1. Wycieczka śladami Pablo Picasso

  Pablo Picasso spędził w Barcelonie swoje młodzieńcze lata. Przyjaciele, pracownie, czas spędzany w kawiarniach i restauracjach, wpłynęły na wczesną twórczość artysty. Chcąc poczuć klimat miasta przemierzanego przez słynnego kubistę, możemy wybrać się na spacer po uliczkach, przy których Picasso wynajmował pracownie czy organizował wystawy. To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w Barcelonie!

 2. Spacer po Barrio Gotico

  Barrio Gotico to gotycka dzielnica Barcelony. Wysoka zabudowa i wąskie uliczki wzbudzają nieodpartą pokusę zapuszczenia się w ten swoisty labirynt. Zobaczymy tu niezwykłe, wybudowane jeszcze w średniowieczu kościoły oraz budynki użytkowe. Warto!

  Placa del Rei w Barcelonie - tutaj Kolumb ogłosił odkrycie Ameryki królowi HiszpaniiPlaca del Rei w Barcelonie - tutaj Kolumb ogłosił odkrycie Ameryki królowi Hiszpanii

 3. Plaże w Barcelonie

  Wypoczynek na barcelońskich plażach także jest darmowy. Oprócz dostępu do morza możemy skorzystać tu z natrysków, a w niektórych miejscach wypożyczyć książkę. Poza tym opalanie, kąpiel, leniuchowanie – wielu z nas to kocha. A takie rzeczy są w Barcelonie za darmo!

  Plaża BarcelonetaPlaża Barceloneta

 4. Kamienice Gaudiego

  Nie można ich przegapić będąc na wakacjach w Barcelonie. To prawda, że wstęp do środka budynków jest płatny, ale prawdą jest również, że kwintesencja geniuszu architekta widoczna jest raczej na zewnątrz kamienic jego projektu. Szczególnie polecam Casa Mila oraz Casa Battlo!

  Casa Batllo, Gaudi, BarcelonaCasa Batllo, Gaudi, Barcelona

 5. Font Magica

  Font Magica, czyli Magiczne Fontanny na wzgórzu Montjuic. Ich główną atrakcją jest pokaz z niezwykłymi artystami w rolach głównych: wodą, dźwiękiem i światłem. Wszystko to całkowicie za darmo. Pamiętajcie tylko, żeby przyjść nieco wcześniej, żeby zająć miejsce!

  Magiczne fontanny – Font Magica w BarcelonieMagiczne fontanny – Font Magica w Barcelonie