Booking.com

Jak i gdzie wybrać hotel w Nowym Jorku?

Pokój w Broadway Hotel

Wybór miejsca noclegowego w Nowym Jorku to sprawa ciężka -ceny nie są najniższe, a i lokalizacja ma dość duże znaczenie - nie chcielibyśmy przecież dojeżdzać godzinę do atrakcji turystycznych miasta czy tłuc się metrem przez Bronx o którym krążą nienajlepsze opinie ;)

Moja rada: jeśli macie już ustalony termin wyjadu (kupione bilety lotnicze) to rezerwujcie nocleg jak najszybciej! Będziecie wtedy mieli spory wybór i dzięki temu znacznie lepsze ceny - biorąc pod uwagę standard i lokalizację hotelu.

Mój wybór padł na hotel Broadway Hotel. Hotel ten oferuje zarówno pokoje wieloosobwe, jak i prywatne. W moim łazienka była na zewnątrz, lecz nie był to duży problem - hotel ma aż 6 kondygnacji (na każdej po 6 łazienek) i wydaje się, że obsługa stara się rozdzielać gości równomiernie - nigdy nie było problemu z dostępem do łazienki.

Do hotelu jest bezproblemowy dojazd czerwoną linią metra nr 1. Trzeba wysiąść na stacji przy ulicy 103 (Hotel mieści się przy 101 West róg Broadway). Pociągi jeżdzą bardzo często - nie trzeba czekać więcej niż kilka minut, a dojazd do stacji Times Square (często się tam przesiadałem) zajmuje około 15 minut.

Dodatkową zaletą hotelu (jak i dzielnicy Upper West Side) jest mnóstwo typowych, żywcem wyjętych z amerykańskich filmów barów, gdzie można zjeść w dobrych cenach (burger od około 7usd). Nie brakuje też popularnych w Nowym Jorku food trucków.

Za pokój zapłaciłem w przeliczeniu za noc około 118 USD za 2 osoby (czyli 59 USD na głowę) ze wszystkimi podatkami. O podatkach w Nowym Jorku trzeba pamiętać, gdyż niestety praktycznie nikt ich nie dolicza do oferowanych cen. Podatek w przypadku hoteli to aż 14,75%.

Powyżej przedstawiam zdjęcie mojego pokoju (2 osobowy, prywatny). Sorry za bałagan, ale ciężko jest utrzymać porządek podczas tak intensywnego wyjazdu ;)

Czym się kierowałem podczas wyboru tego hotelu?

 

  • cena
  • lokalizacja (Manhattan, Central Park na piechotę - 5 minut)
  • bliskość linii metra (jeśli planujecie zwiedzanie Manhattanu to raczej must have)