Lagos – dojazd z Lizbony i nocleg

Port w Lagos

Lagos oddalone jest od Lizbony o 225 km. Dotarłem tu autobusem, który swój kurs rozpoczynał z terminala, niedaleko lizbońskiego zoo. Bilet kosztował 19 euro

Lagos to typowo turystyczna, a zarazem najstarsza miejscowość w Algarve. Centrum miasta otoczone jest murami obronnymi z XIV wieku. Stąd na podbój świata wyruszali najbardziej znani portugalscy żeglarze. Świetność Lagos trwała do trzęsienia ziemi, jakie miało miejsce w 1755 r. Wówczas to stolicą Algarve ogłoszono położone nieco dalej Faro. Lagos swoją pozycję odzyskało dzięki turystom, czyli dopiero w połowie XX wieku.

Mewy na plaży w LagosMewy na plaży w Lagos

Chciałem tu odpocząć po zwiedzaniu. Podobno tutejsze plaże są najlepsze do leniuchowania, ale o tym miałem się dopiero przekonać. Tymczasem po przejeździe do miasta skierowałem się prosto do hostelu Lagos Taghostel.

Lagos Taghostel

Lagos Taghostel ma jeden podstawowy plus: znajduje się w centrum miasta. Inne mniejsze plusiki mógłbym postawić sympatycznej i pomocnej właścicielce. Kolejne ważne dla tanich wakacji wyznaczniki to czystość i wielkość pokoi, które również są zadowalające. Reszta – standard: śniadanie w cenie oraz wifi. Cena za noc: 19 euro.

Lagos Taghostel - zachód słońca widziany z okna hosteluLagos Taghostel - zachód słońca widziany z okna hostelu