Booking.com

Noclegi w Barcelonie

Smok w parku Guell - Barcelona

Kilkudniowe wakacje w Barcelonie wiążą się ze znalezieniem miejsca, gdzie będziemy nocować. Nie jest to strasznie trudne, gdyż w mieście znajduje się mnóstwo hoteli, hosteli czy mieszkań do wynajęcia dla turystów. Nie wszystkie z nich są jednak na naszą kieszeń. Oto moje rady, jak znaleźć tani nocleg w Barcelonie.

Tanie noclegi w Barcelonie:

 1. Hostele

  Jeśli nie mamy zbyt wiele funduszy, by nocować w hotelach, warto wybrać tańszą opcję, czyli hostele. W Barcelonie działa ich kilkadziesiąt. Osobiście polecam Barcelona Mar”, w którym nocowałem. Hostel należy do sieci behostels.com. Całkiem dobrą opcją jest także „Hostel Fina”.

 2. Couchsurfing

  Couchsurfing to coraz bardziej popularna metoda podróżowania. Polega na nocowaniu w domach stałych mieszkańców danego miasta i spędzaniu z nimi wolnego czasu. W Barcelonie grupa osób działających w CS jest dość duża i otwarta na nowe znajomości. To darmowa opcja noclegu. Polecam, gdyż pozwala poznać mnóstwo ciekawych i pomocnych ludzi!

 3. Mieszkanie

  Podczas jednego z moich pobytów w Barcelonie nocowałem w wynajmowanym dla turystów mieszkaniu. Cenowo wygląda to podobnie jak nocleg w hostelu (?prawda...?). Jak znaleźć takie mieszkanie? Najlepiej zamieścić ogłoszenie na www.easypiso.com i poszukać współlokatora. Dzięki tej opcji udało mi się zostać w Barcelonie na miesiąc bez konieczności nocowania w hostelu!

  Innym sposobem wynajmu mieszkania jest strona www.9flats.com/barcelona. Znajdziemy tu ogłoszenia odstąpienia pokoju czy łóżka na krótki czas np. tydzień. To opcja dla tych, którzy nie mają długich wakacji, a mimo wszystko chcą poznać stałych mieszkańców miasta :)

 4. Apartament

  Może to brzmi groźnie, ale wynajem apartamentu na wakacje może być jedną z najtańszych opcji noclegu w Barcelonie. Sprawa jest prosta. Szukamy apartamentu (chociażby na booking.com), wynajmujemy go i przyjeżdżamy z naszymi przyjaciółmi. Oczywiście - nie wszyscy zmieszczą się na łóżku i warto wziąć ze sobą karimaty czy śpiwory, ale nikt nie sprawdzi, ile osób nocuje w mieszkaniu. Apartament daje też dużą swobodę - możemy tu chociażby gotować. Komfort oraz standard lokalu też są o niebo wyższe w porównaniu z warunkami hostelowymi. W ostatecznym rozrachunku zapłacimy tyle samo lub mniej (zależy, ile osób się do nas przyłączy). Poza tym jest to opcja na kilka dni, idealna na wakacje!

Ważne: Jeśli jedziecie pierwszy raz do Barcelony, wybierzcie miejsce przy deptaku La Rambla. Będziecie mieć stąd blisko do wielu atrakcji turystycznych. Jest tu również mnóstwo dobrych restauracji czy pubów. Sama ulica i jej klimat będzie dla was fantastyczną atrakcją!