Dobre warszawskie kantory wymiany walut

Banknoty Euro, Funty Brytyjskie, Dolary Amerykańskie

Kantorów wymiany walut w Warszawie są setki. Niektóre z nich oferują bardzo atrakcyjne kursy wymiany, większość jednak narazi nas na niepotrzebny wzrost kosztów naszej podróży. Powszechnie znaną zasadą jest, że nie wymianiamy walut w kantorach znajdujących się na lotniskach, dworcach kolejowych, autobusowych czy w miejscach turystycznych (np. stare miasto w Warszawie), gdzie wzrasta ilość osób, które muszą (bo nie mają innego wyjścia - przyjechali z daleka), a nie chcą wymienić gotówkę.

Obecnie coraz większą popularność zyskują internetowe kantory wymiany walut, ale póki co, wiele osób (a także i ja) preferuje tradycyjny sposób wymiany.

Poniżej zamieszczam listę kantorów w których zazwyczaj dokonuję wymiany przed podróżą.

Najtańsze Warszawskie kantory

 1. Kantor Intraco

  Jeden z lepszych lub najlepszy kantor w Warszawie. Bardzo korzystne kursy wymiany, zniżki przy hurtowych zakupach walut. Duzą zaletą kantoru jest strona internetowa na której prezentowane są na żywo kursy wymiany. Możecie więc już z domu sprawdzić jaki jest kurs i czy będzie dla Was korzystny. Strona z notowaniami kantoru Intraco

  Adres: ul. Stawki 2 (czynny także w soboty od 9 do 13, poniedziałek - piątek od 9 do 18tej). Dogodny dojazd dla osób ze Śródmieścia, Żoliborza, Pragi Północ.

 2. Kantor Centrum Handlowe Atrium Targówek

  Mały kantor z korzystnymi kursami. Tutaj najczęściej (z racji miejsca zamieszkania) wymieniam waluty przed podróżą. Kurs jest prawie identyczny z tym, który obowiązuje w kantorze w Intraco. Często więc przed wyjazdem wchodzę na stronę Intraco i sprawdzam kurs - kilka razy po przyjeździe do CH Targówek okazało się, że kurs jest minimalnie korzystniejszy niż w Intraco. Niestety kantor nie ma swojej strony internetowej

  Adres: Głębocka 15. Czynny w godzinach otwarcia Centrum Handlowego,a więc także w weekendy. Dojazd korzystny dla osób z Bródna, Targówka, Zielonej Białołęki czy podwarszawskich miejscowości: Marek, Wołomina, Kobyłki.

 3. Kantor Wymiany Walut "MARYMONT"

  Bardzo dobrze położony kantor (przy stacji Metro Marymont). Możliwość negocjacji kursów przy większych operacjach wymiany. Kantor posiada swoją stronę internetową z aktualnymi kursami wymiany walut: strona internetowa Kantor Wymiany Walut MARYMONT

  Adres: Słowackiego 45 (obok hali Marymont), czynny pn-pt: 9-18 oraz w soboty 9-14. Dla mieszkanców Żoliborza, Bielan, a także wszystkich dzielnic leżących wzdłuż linii metra (kantor mieści się przy Metrze Marymont)

A Wy gdzie wymieniacie waluty w Warszawie? Znacie jeszcze jakieś kantory? Piszcie w komentarzach - dodamy je do listy!