Booking.com

Camp Nou – stadion FC Barcelony

Camp Nou w Barcelonie

FC Barcelona jest najbardziej znanym zespołem piłkarskim Hiszpanii. Grają tu takie sławy jak chociażby Lionel Messi, Andres Iniesta czy Gerard Pique. Obiektem, na którym rozgrywane są mecze klubu, jest największy w Europie (a drugi na świecie) stadion Camp Nou.

Jak dojechać do Camp Nou z Placa Catalunya?

  1. Z Placa Catalunya jedziemy zieloną linią metra L3 i wysiadamy na stacji Les Corts.
  2. Następnie idziemy ulicą Travessera de les Corts na południowy zachód. Po przejściu ok. 700 m po prawej stronie zobaczymy Camp Nou.

Camp Nou – najlepszy stadion w Europie

Camp Nou został sklasyfikowany przez UEFA jako obiekt pięciogwiazdkowy. Jego arena spełnia bowiem najwyższe standardy konstrukcyjne. Stadion jest w stanie pomieścić 99 354 osoby, fanów katalońskiej drużyny FC Barcelona.

Stadion został wybudowany w latach 1954-1957. Wcześniej piłkarze FC Barcelony grali na Camp de Les Corts, ale wraz ze wzrastającą sławą zespołu, przestał być on wystarczająco pojemny (mieści 60 tys. osób). Projektem inwestycji, która pochłonęła 300 mln peset, zajęli się Francesco Mitjans-Miro, Josep Soteras Maudi oraz Lorenzo Garcia Barbon. Co ciekawe, pierwszym meczem, jaki odbył się na Camp Nou, było starcie FC Barcelony z Legią Warszawa. Wynik – 4:2 dla Katalończyków.

Camp Nou w BarcelonieCamp Nou w Barcelonie

Obecnie na stadionie oprócz meczów FC Barcelony, można obejrzeć różnego rodzaju wystawy lub wziąć udział w ciekawych wydarzeniach np. koncertach. Camp Nou otwarty jest również dla zwiedzających. Bilet kosztuje 24 euro.

Porady Camp Nou:

  • Jeśli jesteśmy prawdziwymi fanami FC Barcelona i chcemy zwiedzić Camp Nou, lepiej – zamiast biletu turystycznego - kupić bilet na mecz. Zapłacimy niewiele więcej, a zobaczymy ulubiony zespół w akcji i obejrzymy słynny stadion za jednym zamachem.
  • Jeśli wybieramy się na stadion w dniu meczu, lepiej zdecydować się na dojazd komunikacją miejską niż własnym samochodem – unikniemy gigantycznych korków.
  • Na stadionie możemy zaopatrzyć się w gadżety prawdziwego kibica FC Barcelony. Ceny markowe ubrania są jednak dosyć wysokie. Czego jednak się nie robi dla ulubionego klubu? Artykuły i ceny możemy porównać wcześniej w sklepie online:shop.fcbarcelona.com.
  • Oficjalne sklepy z gadżetami FC Barcelony rozsiane są po całym mieście, także możemy chwilę poczekać z zakupem. Znajdziemy je także na lotnisku El Prat lub w okolicy Sagrada Familia.